retroride.pl

retroride.pl

Czy warto odrestaurowac Fiata 125p?

Czy warto odrestaurowac Fiata 125p?

Jeśli masz samochód, to zapewne wiesz, że obręczy tego koła jest przymocowane gwintowanych wałów śrubowych przez coś zwanego nakrętek blokujących. To jest w stanie utrzymać blokadę wału koła za pomocą nylonowej wkładki gwintowanej, że linie środkowe otworów nakrętka jest. Jeśli trzeba zmienić koło w samochodzie to może się okazać, że trzeba usunąć tę nakrętkę, jednak może to być trudne, jeśli płytka jest zużyta lub usuwane.

To nie jest dobry pomysł, aby spróbować użyć klucza, jak niektórzy ludzie doradzają, by próbować usunąć go z gwintowanego wału śruby. W przypadku utraty przyczepności, może skończyć się uszkodzeniem obręcz koła jest. Najprostszym sposobem na poluzowanie i usunięcie zablokowanego nakrętki lug jest użycie blokujący nakrętkę koła usuwania, aby ją wyłączyć. To musi być zamontowane na swoim kluczem nasadowym a następnie, że jest osadzona na nakrętce. Sposób, w jaki większość z nich została wyprodukowana oznacza , że ??trzeba wywrzeć pewną siłę, aby dopasować je.

Jak tylko uda Ci się uchwycić nakrętkę z usuwania nakrętki koła, należy go włączyć do ruchu wskazówek zegara, które będą zacieśniać swoją pozycję. Podczas dokręcania nakrętki przed przystąpieniem do usunięcia, czasem jest to możliwe, aby skłonić wątek nylonu, dzięki czemu jest on jeszcze w kolejce z gwintem na nakrętkę. Po została obrócona w kierunku ruchu wskazówek zegara, to wówczas musi zostać uruchomiona w przeciwną stronę. Te zakręty są zaprojektowane tak, aby rozluźnić chwyt że nakrętka ma na wale śruby, dzięki czemu łatwiejsze do usunięcia.

Chociaż powyższa metoda usuwania uproszczoną nakrętkę koła jest najbardziej proste, to nie zawsze działa i może trzeba spróbować innych metod. Może być konieczne, aby pasowały do ??blokujący nakrętkę koła usuwania na swój klucz w ten sam sposób, ale zamiast uczynić go nakrętką; można umieścić go na bok.
Artykuł napisany przez: