retroride.pl

retroride.pl

Przedwojenne modele marki Fiat

Przedwojenne modele marki Fiat

Dlaczego sterowników samochodów?

Maszyna jest coś, co pomaga nam uprościć pracę. Według tej definicji, samochód jest maszyną, która pomaga nam uprościć pracę lokomocji. Jednak musimy popracować podczas korzystania z samochodu – musimy ją prowadzić. Czy życie nie byłoby łatwiejsze, gdyby można było po prostu wsiąść do samochodu, powiedzieć, gdzie chcemy się udać i zasnąć aż do osiągnięcia docelowego? Chimeryczny jak może się wydawać, może to być możliwe w najbliższej przyszłości, jeśli prezentuje innowacje w DARPA Urban Challenge w 2007 roku zostały opracowane w celu ich pełnego potencjału.

Jeżeli jesteś fanem science-fiction, trzeba pamiętać o taksówkę z kierowcą robota w „Total Recall”, że Arnold Schwarzenegger demontuje się gwałtownie, gdy odmawia jego rozkaz „just drive” i podkreśla znając imię swego przeznaczenia. Mimo, że nie może zobaczyć takie autonomiczne samochody na drogach w najbliższym czasie, uczestnicy w DARPA Urban Challenge daje nam powód do nadziei.

Przedwojenne modele marki Fiat

Czym jest DARPA i jak jest zaangażowany?

Dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze, DARPA lub Defense Advanced Research Projects Agency, jest wiodącym organem badawczym Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. O wytrzymałości na całkowite personalnej zaledwie 240, DARPA zarządza 3,4 mld dolarów budżetu, którego celem jest opracowanie nowej technologii do wykorzystania przez wojsko. W tym charakterze, to poczyniła znaczący wkład w kilku technologii bierzemy za pewnik dzisiaj, takich jak Internet i GPS.

DARPA jest upoważniony przez Kongres do przyznania nagród pieniężnych w celu zachęcania do badań z możliwych zastosowań bezpieczeństwa narodowego. W związku z tym, DARPA rozpoczęła roczną konkurencji, zwany Wielkim wyzwaniem, do użycia sterowników lub autonomicznych pojazdów w roku 2004, który biegł przez trzy lata (z przerwą w 2006 roku), przy czym ostatni z nich w 2007 roku jest wyznaczony Urban Challenge.
Artykuł napisany przez: