retroride.pl

retroride.pl

Klasyczne Alfa Romeo Coupé

Klasyczne Alfa Romeo Coupé

Dla tych stylowych entuzjastów samochodów sportowych, które są w większości wiedzą Alfa Romeo powojennego sukcesu można przypisać do swoich stylowych Bertone i Zagato coupe. Powered by szybkich, zippy twin-cam silników o wysokich osiągach były one bardzo szybko, jak również atrakcyjne.

Ostatni z coupe Giulia GTV opuścił linię produkcyjną w 1976 roku, z okazji zakończenia ładnej bezpośredniej linii po 20 latach, prawdziwe świadectwo wysokiej jakości pierwotnego projektu.

Pierwszy Giulietta coupe zostało wprowadzone w bardzo niewielkiej liczbie w trakcie 1954 roku i zakres naprawdę zadebiutował w 1955 roku w Turynie Auto Show. Giulettas były małe samochody przeznaczone głównie do być popularne i niedrogie, ale także być na tyle wszechstronny, aby być zbudowany jako praktycznych, rzeczywiście Dowdy salonach, eleganckie coupe i nawet wydajnych zwycięzców wyścigu.

W samym sercu Giulietta był silnik Twin Cam silnika w istocie, że był jeszcze w drodze produkcji w 1980 roku. Oznaczało to powrót do przedwojennej Alfa praktyk w jakiś sposób powstaje ze stopu z mokrych tulei cylindrowych (chociaż z podkładano zamiast popychaczy gwintowanych). Jest to nieco poniżej kwadratowych wymiarach 74 mm x 75 mm spowodowało przemieszczenie zaledwie 1290 cc, z których nie mniej niż 80 KM ekstrahowano przy 6300 rpm. Znaczna część tej mocy był spowodowany górnej konstrukcji końcowej silnika, który opisywany łańcucha dwa górne wałki rozrządu napędzane i działa dwa zawory na cylinder nachylonej pod kątem 80 stopni, w półkolistych komór spalania. Taka ilość mocy władzy naturalnie dało imponującą wydajność coupe do połowy lat 50-tych 1300 roku może osiągnąć 103 mph (166 KPH) w górę, to naprawdę imponujące prędkości jego dzień .

Prawie tak dobre jak silnik był zawieszenie, silny starannie zaprojektowane i stosunkowo prosta konstrukcja dwuwahaczowe i sprężynami śrubowymi z przodu i żywej tylnej osi.
Artykuł napisany przez: osuszanie budynków szczecin