retroride.pl

retroride.pl

Jak dokladnie oszacowac wartosc starego auta

Jak dokladnie oszacowac wartosc starego auta

Łatwiej jest dostrzec klasyczny samochód, niż wiedzieć, ile to jest warte. Możesz wiedzieć, że Oldsmobile Cutlass wychodzić w garażu jest prawdziwym słodki rocznika jazdy, ale może mieć trudny czas podejmowania decyzji, ile go sprzedać. A może zauważyli, że kord, ale nie wiem, czy cena jest tego warta.

nie więcej martwić, bo tutaj jest łatwym poradnik jak szacują klasyczne wartości samochodu.

1. Badania nad wartościami rynkowymi u dealerów

wartości samochodu Klasyczne są prawie zawsze zmienne, a wszystkie wartości wozu. Poprzez badanie wartości rynkowej klasyczny samochód sprzedawany przez profesjonalnych sprzedawców, można mieć jasny marker jak dużo pojazd w określonym stanie jest wart.

Należy jednak pamiętać, że jest to cena kupca, więc należy się spodziewać, że jest przeceniony z 10% -20%. Istnieje wiele innych wyznaczniki ceny, które nie są często pokryte przez wartości oparte dealerskich, takich jak własnych preferencji i popytu na ten samochód. Niemniej jednak, wartości rynkowe z dealerów są nadal dobrym markerem.

2. Sprawdzić stan samochodu

Stan samochodu jest zwykle największym wyznacznikiem jego wartości. Większość klasycznych entuzjaści samochodów stosują system oceny pięć punktów, co następuje:

Doskonałe: Samochód w stanie idealnym i prawie mięty, zwykle napędzane.

Bardzo dobry: Samochód z bardzo drobnych zarysowań lub silnik i mechanizm błędów, ale nadal jest niemal doskonały i napędzane.

Dobre: ??Samochód z bardzo do naprawy szkody, ale wciąż wymaga trochę wysiłku, aby przywrócić i nadal jest przejezdna.

Niezłe: Samochód, który wymaga wiele prac remontowych, z objawami takimi jak nadużywanie wgniecenia, zadrapania i rdzy. Jeżeli samochód nie jest do jazdy z powodu silnika, hamulca lub innych uszkodzeń mechanicznych, ale ma solidne wygląd zewnętrzny, to spadek w tej kategorii.

Artykuł napisany przez: