retroride.pl

retroride.pl

Jak wybrac odpowiednie auto?

Jak wybrac odpowiednie auto?

2. Liczba jednostek

Ważną miarą „Classic-Ness” samochodowej jest liczba jednostek, które były produkowane i nadal istnieje. 80 do 90. Corolla trudem być zdefiniowane jako klasyczny, ponieważ został masowo produkowane i rozmnażane na całym świecie. Ale Corolla pierwszej generacji może mieć jakąś wartość w jakiś sposób, ponieważ bardzo niewiele osób jeszcze go.

’55 T ptak przykład wysoko ceniony klasycznego samochodu, zarówno na rok, w którym jest on produkowany i liczby jednostek uwalniane. Ford wydała tylko trochę ponad 10.000 modeli.

3. Znaczenie

Nie wszystkie stare samochody mogłyby zostać uznane za klasyczne. Ja osobiście wierzę, że tytuł „klasycznym” może być przyznana jedynie do tych samochodów, które reprezentował pokolenie. Volkswagen Garbus, choć wiele osób może ją mieć, to dobry klasyczny samochód tylko dlatego, że niesie tak wiele historii z nim. Wraz z typu 2 (VW Van), to reprezentował hippie pokolenia. I w przeciwieństwie do tego, Beetle był również najbardziej popularnym samochodem dla elity nazistowskiej. Te dwa sprzeczne warstwy prostu stworzyć bardzo zabytkowy pojazd.

Samochody mogą być również uznane za istotne, jeżeli są one postrzegane w telewizji i filmach, ponieważ mają tendencję do wykonywania niektórych miłe wspomnienia z jednego pokolenia. 80 w Pontiac Trans Am to nie tylko inny samochód wysokiej wydajności – to zawsze być postrzegane jako KITT w Knight Rider.

Jeśli masz stary samochód w garażu, można badać nieco o jego historii. Możecie być gospodarstwa cenny klejnot, a ty po prostu pozwalając mu rdzewieje dala. A jeśli po prostu kocham pojazdy i samochody, może powinieneś iść i zbierać retro klasyczne samochody. Nie tylko docenić wartości, mają także wielkie kawałki historii.

Artykuł napisany przez: